Profesjonalne części do tirów

Każdy kierowca tira w pewnych okresach roku zmaga się z uciążliwymi zjawiskami, jakimi są: oślepiające, wpadające przez przednią szybę słońce oraz brak świeżego powietrza we wnętrzu. Producenci części do tirów znają doskonale bolączki kierowców, toteż wyszli naprzeciw ich oczekiwaniom i stworzyli akcesoria, które usuwają istniejące niedogodności.

sasint / Pixabay

By słońce nie oślepiało

W przypadku dążenia do eliminacji promieni słonecznych sprawa jest stosunkowo prosta. Aby usunąć tę niedogodność, stworzono specjalne przesłony przeciwsłoneczne. Tego typu element jest montowany tuż nad przednią szybą ciężarówki, a jej powierzchnia zachodzi na górną część tej szyby. Osłona taka wykonana jest zazwyczaj z ciemnego tworzywa, które prawie całkowicie ogranicza przepływ słońca.

Co szczególnie istotne, nie ma większych problemów z dobraniem osłony do konkretnego modelu samochodu ciężarowego, bowiem producenci wytwarzają osłony dedykowane do konkretnych modeli ciężarówek. Osłona może także posiadać specjalne wycięcia, przeznaczone do zamontowania dodatkowego oświetlenia, ułatwiającego poruszanie się po mniej ruchliwych drogach w porze nocnej.

Lepsze niż klimatyzacja

Innym produktem ułatwiającym życie kierowców tirów są specjalne owiewki, montowane na bocznych drzwiach. Ich zadaniem jest niedopuszczenie do powstawania gwałtownych zawirowań powietrza we wnętrzu ciężarówki w momencie uchylenia okna. Owiewki, podobnie jak wcześniej opisane osłony, wykonane są z ciemnego tworzywa, ograniczającego przepływ światła.

Tego typu akcesoria do ciężarówek umożliwiają również wpływ do wnętrza kabiny świeżego powietrza bezpośrednio spoza kabiny. Jest to o tyle istotne, iż w czasie długiej jazdy powietrze dostarczane przez przewody wentylacyjne może być niedostatecznie chłodne, a część kierowców – z uwagi na predyspozycje alergiczne i przeziębieniowe – nie może korzystać z klimatyzacji. Również i w tym przypadku nie ma problemu z dopasowaniem owiewki do danego modelu, bowiem tego typu części do aut ciężarowych produkowane są w dedykowanych kształtach.

Dodaj komentarz